"Łupkowskie Strzelby 2019"

W dniach 11 - 13.09.2019r na strzelnicy w Łupkowie odbyła się XIII edycja Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych "Łupkowskie Strzelby 2019". W zawodach uczestniczyło 36 drużyn z Polski, Węgier, Słowacji i Ukrainy.
W tym roku Liga Obrony Kraju wystawiła dwie drużyny - żeńską w składzie Jolanta Kruszelnicka i Anna Skura - Grom Tarnobrzeg, Eliza Lipniarska - LEGION Stalowa Wola, oraz męską w składzie Witold Pawul, Piotr Warszakowski i Jakub Taworski - TWIERDZA Przemyśl. Konkurencje odbywały się w klasyfikacji indywidualnej żeńskiej i męskiej, oraz zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej żeńskiej nasza reprezentantka zdobyła II miejsce w konkurencji "Pistolet centralnego zapłonu”, II miejsce w konkurencji "Karabin" i III miejsce w konkurencji "rzut granatem". Z drużyny męskiej II miejsce zajął Piotr Warszakowski w konkurencji "rzut granatem".
W klasyfikacji zespołowej obie drużyny LOK Podkarpacie zdobyły drugie miejsca.

Gratulujemy!

Poniżej link do galerii zdjęć z tegorocznej edycji zawodów.
https://www.strzelbylupkow.pl/2019

 

 

I Stalowowolski Piknik Strzelecki

facebook_1

artykuł z portalu Stalowe Miasto

Na obiektach LOK w Stalowej Woli odbył się I Stalowowolski Piknik Strzelecki. Impreza zgromadziła wielu pasjonatów broni i militariów...

Choć to dopiero pierwszy tego typu piknik, już widać, że impreza ma szanse wpisać się na stałe w kalendarz stalowowolskich wydarzeń. Pasjonatów militariów i osób, które chciały sobie postrzelać, czy chociażby przyjrzeć się broni było wielu.

- Dzisiejszy piknik i turniej o Puchar Prezydenta Miasta jest efektem porozumienia trzech klubów strzeleckich: Klubu Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni "Legion", Klubu Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni LOK "Vis" i Miejskiego Klubu Strzeleckiego Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur". Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy coś takiego zorganizować żeby promować całą ideę strzelecką dlatego, że tego typu przedsięwzięć nie ma. Chcemy przez tę inicjatywę wzbudzić zainteresowanie młodego pokolenia i dać mu możliwość sprawdzenia jakie umiejętności posiadają w dziedzinie strzelectwa- mówi Lucjan Małek z Klubu Strzeleckiego Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur", Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zakłady Południowe.

Podczas imprezy odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli w Strzelaniu z Broni Małokalibrowej na dystansie 50 metrów. Zawodnicy strzelali z KBKS, finaliści z AK- 47.

- Strzelnica ma określoną przepustowość. Tu jest 6 stanowisk strzeleckich. Każdy zawodnik ma możliwość oddania 8 strzałów, z czego 5 jest liczonych. Ci, którzy uzyskają najlepszy wynik będą walczyć o zwycięstwo w finale, gdzie będą strzelać z karabinków wojskowych. Oprócz tego jest możliwość postrzelania z pistoletu sportowego. To jest ten sam kaliber KBKS. Różnica polega na tym, że to nie jest objęte konkursem. To tak dla czystej przyjemności sprawdzenia się- wyjaśnia Lucjan Małek.

W programie imprezy znalazły się również: pokaz statyczny i dynamiczny dronów, prezentacja broni palnej, wystawa wyposażenia wojskowego, pokaz dynamiczny z broni czarnoprochowej. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych m.in. do dyspozycji małych mieszkańców Stalowej Woli była dmuchana zjeżdżalnia i koniki polskie.

W zawodach strzeleckich z karabinków KBKS oraz AK-47 na 50 metrów wzięło udział 120 zawodników, natomiast w strzelaniu poza konkursem z pistoletu sportowego 100 osób. Zwycięzcami zwodów strzeleckich zostali:

Dariusz Kida- Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli;

Jacek Garbacik- II miejsce;

Krzysztof Filipiuk- III miejsce.

Poniżej zdjęcia wykonane przez Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli

Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.Zdjęcie użytkownika Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" w St. Woli.

 

20.08.2016 roku w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się

„Konkurs modelarski Stalowa Wola 2016".

Wielu miłośników modelarstwa miało dziś nie lada gratkę. W jednym miejscu zgromadzono wiele różnego rodzaju miniaturowych samolotów z różnych okresów historycznych, aut, czołgów, broni. Oprócz wystawy odbywały się również inne imprezy towarzyszące. Była ciesząca się dużą popularnością wystawa broni palnej naszego Klubu i wystawę Wojskowego Instytutu Technicznego.

 

 

 

 

 

 

źródło: stalowemiasto.pl stalowka.net

 

Policjanci rywalizowali na turnieju strzeleckim 8.07.2016

W miniony piątek na strzelnicy w Stalowej Woli przy ulicy Energetyków w turnieju strzeleckim rywalizowali stalowowolscy policjanci.

24 lipca mija 97 rocznica powstania Policji Państwowej. W tym dniu swoje święto obchodzą policjanci i pracownicy Policji. Z tej okazji w stalowowolskiej komendzie odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli.

W piątek na strzelnicy w Stalowej Woli przy ulicy Energetyków w turnieju strzeleckim rywalizowali stalowowolscy policjanci. Uroczystego otwarcia zawodów strzeleckich dokonał Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski. W turnieju uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Najlepszym strzelcem zawodów okazał się asp. Grzegorz Utnik, na co dzień pracujący w Wydziale Kryminalnym. Drugie miejsce zajął sierż. szt. Andrzej Grzebieniak , a na najniższym stopniu podium stanął asp. Wojciech Jabłoński - obaj z wydziału kryminalnego.

W turnieju strzeleckim rywalizowały również drużyny wystawione przez poszczególne komórki organizacyjne stalowowolskiej komendy.

Wyniki drużynowe:
- I miejsce - Wydział Kryminalny
- II miejsce - Wydział Dochodzeniowo-Śledczy - zespół do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu
- III miejsce - Wydział Dochodzeniowo-Śledczy - zespół do walki z przestępczością przeciwko mieniu

Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji.

źródło:www.stalowka.net

 

"Broń strzelecka - wczoraj i dziś"

Relacja z Muzeum COP w Stalowej Woli

 

Arykuł redakcji Stalowe Miasto:

Za nami kolejne spotkanie z cyklu historycznego pt. „Dotknąć historii”. Tym razem można było podziwiać broń strzelecką wykorzystywaną na polach bitew podczas I i II wojny światowej...

18 stycznia w hali obok wystawy „COP dla przyszłości”, mieszczącej się przy ul. Hutniczej, odbyło się drugie spotkanie z cyklu spotkań dla pasjonatów czasów minionych pt. "Dotknąć historii”. Inicjatywa ta jest realizowana przez Muzeum Regionalne oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia". Na wystawie można było zobaczyć wiele eksponatów broni palnej ze zbiorów członków Klubu Żołnierzy Rezerwy „Legion” w Stalowej Woli. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali rodzaje broni strzeleckiej wykorzystywanej na polach bitew podczas I i II wojny światowej.

- Oprócz broni dodawane są elementy wyposażenia, czy to bagnety, czy jakieś magazynki dodatkowe, po prostu to, co ze sobą kiedyś żołnierz nosił. Są również 2 manekiny kompletnie ubranych żołnierzy: strzelca górskiego i Niemca z II wojny światowej. Znalazło się na wystawie parę ładnych rarytasów. Jest to broń w większości kolekcjonerska członków naszego klubu oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Niektóre perełki na rynkach kolekcjonerskich kosztują około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Są np. polskie wisty przedwojenne, gdzie cena takiej broni to około 20 tys. zł.- mówi Jacek Kozdronkiewicz, członek Klubu Żołnierzy Rezerwy „Legion” w Stalowej Woli.

Broń kolekcjonerska, którą można było podziwiać w niedzielę jest często używana np. podczas różnego rodzaju zawodów.

Atrakcją spotkania była projekcja filmu przygotowanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia”, w którym przedstawione zostały wybrane jednostki broni z różnych epok: historyczne pistolety, karabiny, karabiny wyborowe oraz strzelby gładkolufowe. Sceny do filmu nakręcone zostały na strzelnicy garnizonowej Jednostki Wojskowej w Nisku i strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Stalowej Woli, gdzie zaprezentowano autentyczne działanie.

Pierwsze spotkanie rozpoczynające cykl pt. Dotknąć historii” zorganizowano w grudniu 2014 roku. Poświęcone było kawalerii i ułanom II Rzeczypospolitej.

[MagPie]
Zwiastun filmu, pt. "Broń Strzelecka - Wczoraj i Dziś", który został wyświetlony podczas spotkania w Muzeum COP w Stalowej Woli, dnia 18 stycznia 2015 roku.

 


 
Więcej artykułów…